X
تبلیغات
چه ارتباطی بین خواب خوب و کاهش وزن هست؟؟

همه چیز در مورد پزشکی

چه ارتباطی بین خواب خوب و کاهش وزن هست؟؟

ارتباط داشتن خواب خوب و کاهش وزن
محققان دریافتند خواب می تواند به تقویت عادات غذایی سالم تر و در نتیجه حفظ وزن سالم کمک کند.

به گزارش ، به بیماری پوستی گفته محققان دانشگاه کالج لندن کینگ، افراد مبتلا به بیخوابی که روند خواب شان بهتر شد تمایل کمتری به مصرف غذاهای شیرین و حاوی قند پیدا کردند.

محققان تاکید می کند که لازم است خواب به عنوان یکی از فاکتورهای سبک زندگی که می تواند بر چاقی نقش داشته تندروت پلاس باشد، نگریسته شود.محققان این مطالعه به سرپرستی «وندی هال»، ۴۲ فردی که عادت به خوابیدن کمتر از هفت ساعت در شب داشتند را مورد بررسی قرار دادند.

نیمی از شرکت کنندگان تحت مشاوره ۴۵ دقیقه ای برای داشتن خواب بهتر قرار گرفتند. هدف این مشاوره افزایش پانسمان هارتمن مدت خواب این افراد به مدت یک ساعت و نیم در هر شب بود. نیم دیگر شرکت کنندگان هیچ مشاوره ای دریافت نکرده و در قالب گروه کنترل بودند.تمامی شرکت کنندگان مجهز به سنسور حرکت برای ردیابی میزان خواب شبانه شرکت کنندگان و همچنین مدت زمان بیداری قبل خواب شان در رختخواب بودند. خواب پماد مدی هانی و رژیم غذایی این افراد به مدت یک هفته تحت کنترل بود.نتایج نشان داد ۹ فرد از هر ۱۰ فرد دریافت کننده مشاوره، مدت زمان خواب شان در طول یک هفته، از ۵۲ دقیقه تا حدود یک ساعت و نیم افزایش یافته بود. اما هیچ تغییر قابل توجهی در الگوی خواب افراد گروه کنترل اتفاق قیمت تندروت پلاس نیفتاده بود.

محققان دریافتند افرادی که خواب شان بیشتر شده بود مصرف روزانه مواد قندی افزودنی شان ۱۰ گرم کمتر شده بود.

منبع: مهرمنبع
برچسب‌ها: خواب,کاهش وزن,لاغری,ارتباط لاغری و خواب,خواب خوب,آپنه خواب,برجام,مسکن مهر,جام ملت های آسیا,چاقی,جشنواره عمار,بهداشت نیوز,وزارت بهداشت,سلامتی ,
+ نوشته شده در جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ساعت ۰۶:۲۹ توسط عیسی قاسمی دسته : نظر(0)