X
تبلیغات
باچه حبوباتی میتوان رفع سو تغذیه کرد...

همه چیز در مورد پزشکی

باچه حبوباتی میتوان رفع سو تغذیه کرد...

 سوء تغذیه با مصرف کدام حبوبات جبران می‌شود؟
یک دکترای ژنتیک و اصلاح به نژادی گفت: عدس 25 درصد پروتئین دارد.

به سوختگی با آب جوش گزارش ، دکتر رضا میردریکوند اظهار کرد: عدس گیاهی دیپلوئید خودگشن از تیره fabaceae و یکی از گیاهان زراعی جهان است.وی ادامه پماد آلفا برای جوش صورت داد: عدس با دارا بودن حدود 25 درصد پروتئین یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین منابع غذایی بشر محسوب می‌شود.میردریکوند اضافه کرد: عدس در میان حبوبات بعد از سویا دارای بیشترین مقدار پروتئین و کمترین خرید قطره آهن فروزومال میزان روغن را دارد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد لرستان خاطرنشان کرد: بقایای گیاه عدس شامل ساقه، کاه و کلش و پوسته غلاف آن دارای ارزش غذایی بالایی بوده کرم اسکار رژودرم و برای مصرف دام‌های اهلی مناسب است.وی یادآور شد: به علت وجود پروتئین بالا، مواد معدنی و فیبر و کربوهیدرات‌ها منابع غذایی سهمی برای انسان بوده و نقش حیاتی را در جبران عدم تغذیه و سوء تغذیه در کشورهای فقیر مری انسان و در حال توسعه دارد.

میردریکوند خاطرنشان کرد: عدس یکی از قابل هضم‌ترین پروتئین‌های گیاهی بوده و لذا مصارف انسانی آن به سرعت افزایش یافته است.

منبع: ایسنامنبع
برچسب‌ها: عدس,گیاه عدس,پروتئین‌های گیاهی,سوء تغذیه,خواص عدس,بهداشت نیوز,برجام,جام ملت های آسیا,قیمت خودرو,سال 2018,سقوط هواپیما در کرج,وزارت بهداشت,سلامتی,تغذیه سالم ,
+ نوشته شده در سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ساعت ۱۷:۳۸ توسط عیسی قاسمی دسته : نظر(0)