X
تبلیغات
علائم لخته شدن خون

همه چیز در مورد پزشکی

علائم لخته شدن خون

فاکتورهای اصلی و پرخطر لخته شدن عروق خونی
از آنجایی که لخته شدن خون می‌تواند دردناک و بسیار خطرناک باشد، تشخیص علائم آن مهم است.

به گزارش ،‌ اگرچه لخته شدن خون می‌تواند به جلوگیری از خونریزی‌های شدید کمک کند اما به همان اندازه می‌تواند مضر و خطرناک باشد. قطره فروزومال اگر لخته شدن خون در سیاهرگ‌های عمقی بدن رخ دهد، وضعیتی به نام «ترومبوز سیاهرگی عمقی» را ایجاد می‌کند.

«لوئیس ناوارو» موسس مرکز درمان رگ در نیویورک‌سیتی گفت: از آنجایی که لخته شدن خون می‌تواند دردناک و بسیار خطرناک باشد از همین رو تشخیص علائم آن مهم است.

طبق این گزارش، در اینجا با برخی از علائم لخته شدن خون آشنا می‌شوید.

ورم یکی ازپاها
«پاتریشیا پزشکی کودکان واسالو» استادیار قلب‌شناسی دانشگاه «نورت‌وسترن» گفت: در بیشتر موارد لخته شدن منجر به ورم پا، به خصوص در زیر زانو می‌شود. علت این مشکل این است که خون در رگ لخته شده و نمی‌تواند به قلب شما بازگردد بنابراین فشار خون باعث می‌شود تا مایع وارد بافت پا و در نتیجه تورم پا شود.

تغییر رنگ پوست
به هنگام مسدود شدن جریان خون،‌ تغییر رنگی در پوست رخ می‌دهد و رنگ پوست کبود، بنفش یا قرمز درمان سوختگی با آب جوش می‌شود. اگر این تغییر رنگ همراه با خارش یا گرم شدن باشد باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.

تنگی نفس
به دنبال لخته شدن رگ‌های خونی، اکسیژن کاهش می‌یابد و فرد با سرفه‌های شدید و مشکلات تنفسی مواجه می‌شود که اگر این علائم با سرگیجه همراه باشند می‌تواند نشانه‌ای از لخته شدن خون در ریه‌ها باشد و باید فورا با اورژانس تماس گرفته شود.درد در یکی از چسب بخیه پاها یا بازوها، این نوع درد به خودی خود اتفاق می‌افتد و با علائم تغییر رنگ و تورم همراه است. متاسفانه درد ناشی از لخته شدن خون به آسانی با درد گرفتگی عضلانی اشتباه گرفته شده و به درستی تشخیص داده نمی‌شود، و به طور ویژه‌ای خطرناک است.

دردشدید قفسه سینه

زمانی که لخته‌های خون به سمت ریه‌ها حرکت کند منجر به انسداد جریان خون ریوی (آمبولی ریه) می‌شود که علائمی شبیه به حمله قلبی دارد.گفتنی است؛ قیمت پماد زخم بستر داشتن این علائم نشانه قطعی برای لخته شدن خون نیست و شما در صورت مشاهده این علائم باید به پزشک مراجعه کرده و تشخیص نهایی توسط پزشک صورت گیرد.

منبع:‌الفمنبع
برچسب‌ها: علائم لخته شدن خون,لخته شدن خون,ترومبوز سیاهرگی عمقی,درمان لختگی خون دررگ,برجام,جشنواره فیلم فجر,قیمت خودرو,کنگره آمریکا,بهداشت نیوز,وزارت بهداشت,سلامتی ,
+ نوشته شده در دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ساعت ۱۴:۱۸ توسط عیسی قاسمی دسته : نظر(0)