X
تبلیغات
علل ترس کودک از تاریکی

همه چیز در مورد پزشکی

علل ترس کودک از تاریکی

چرا کودکان از تاریکی می ترسند؟‌
یک روانشناس گفت: اکثر کودکان از تاریکی هراس دارند و والدین آن‌ها در بیشتر مواقع نمی‌دانند که چه رفتاری را باید در مقابل این ترس‌ها نشان دهند.

به سربکت گزارش ،‌سمیرا زارع روانشناس و مشاور خانواده درباره‌ی ترس برخی از کودکان از تاریکی اظهار کرد: ترس کودک از تاریکی یک ترس طبیعی است که رفتار والدین در برابر این ترس نکته حائز اهمیتی است بنابراین نامحترم دانستن ترس کودک از تاریکی و مسخره کردن او کار اشتباهی است.

وی sorbact پانسمان در ادامه بیان کرد:شاید کودک شما دوست ندارد هنگامیکه در اتاق او بسته و همه چراغ‌ها خاموش است، بخوابد؛ بهتر است اتاق کودک را به هنگام خواب با چراغ کم نور روشن نگه دارید و یا در اتاق او را به هنگام خواب باز گذارید.

زارع با بیان اینکه رشد تخیلات کودک سبب ترس او از تاریکی می‌شود، گفت: پانسمان سوربکت کودکی به دلیل رشد تصورات خیالی، به راحتی می‌تواند از هر چیزی در تاریکی برای خود هیولا سازد.
این روانشناس افزود: گاهی ترس از تاریکی صرفاً نشان دهنده این نکته است که کودک نمی‌داند در تاریکی چه باید بکند. گاهی نیز عادت ترس کودک از تاریکی آن است که نمی‌تواند مادر، پدر و یا شخص مراقب خود قیمت پانسمان سوربکت را ببیند. در صورتی‌ که اگر پدر و یا مادر فرد دستش را به کودک بدهد، ترس او از بین خواهد رفت.

زارع بیان کرد: هرگز کودکان خود را از دزد و هیولا و ... نترسانید، زیرا این ترساندن سبب از بین رفتن امنیت کودک و استرس زیاد او می‌شود.

وی گفت: در برابر این ساکارز ترس کودک با او همدردی کنید و شب‌ها قبل از خواب با صدایی آرام با او حرف بزنید؛ قصه یا داستان بخوانید.

منبع:‌تیتریکمنبع
برچسب‌ها: ترس کودک از تاریکی,ترس کودک,علل ترس کودک,راه های ازبین بردن ترس کودک,برجام,جشنواره فیلم فجر,قیمت خودرو,کنگره آمریکا,بهداشت نیوز,وزارت بهداشت,سلامتی,سلامت روان ,
+ نوشته شده در دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ساعت ۱۴:۲۲ توسط عیسی قاسمی دسته : نظر(0)